Велимченська громада
Ратнівський район, Волинська область

Народний аматорський колектив "Троїстих музик"

Колектив троїстих музик заявив про себе наприкінці 80-х років, а утвердився у 1988 році. Він був створений під керівництвом художнього керівника Велимченського будинку культури Івана Летича.

Троїсті музики – постійні учасники фольклорних свят, фестивалів та мистецьких заходів, зокрема:

  • Міжнародного фестивалю традиційної народної культури «Покуть», який відбувся у 1996 р. в м. Харків.
  • Міжнародного фестивалю Українського фольклору «Берегиня» (м. Луцьк, 1998 р., 2004 р., 2007 р., 2013 рр.).
  • Свята Української культури «Співуча Берестейщина» (Білорусь 2007 р.)
  • Міжнародного молодіжного фестивалю «Древлянські джерела» (м. Рівне 2010 р.)
  • Фестиваль «Рожищенська мальованка».
  • 2013 р. –  учасники Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Калина об Різдві» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода» м. Києв.
  • Учасники концерту присвяченого Дню Незалежності України в м. Луцьк 2016 р.

Колектив - багаторазовий учасник різних концертів, які проводились в Луцьку, Києві, Ратному. У 2009 році гурту Велимченських троїстих музик присвоєно звання «Народний аматорський колектив».

У цьому колективі є поважні музиканти, а є і молоді - Роман та Василь Філозофи. Обидва - сини баяніста Миколи Філозофа, який в колективі з часу його створення. У 2016р. колектив троїстих музик поповнився енергійним, талановитим, веселим баяністом Миколою Шудруком.

«Якщо Бог дав талант – то його треба використовувати» - так повторює 76-річний скрипаль Григорій Філозоф. А талант у нього є. У його руках скрипка оживає і виспівує на різні голоси.

Важко уявити гурт без енергійного, веселого, вічно красивого і молодого барабанщика Миколи Литвинця. Він не просто виграє на барабані, у нього грає-виграє душа і зачаровує глядачів.

Два музиканти цього колективу відійшли у вічність – це брати Василь Петрович та Микола Петрович Дарчики. Ці хлопці були душею їхнього гурту. Василь – гуморист, викрутиться з любої ситуації. А як він вигравав на кларнеті. Молодички молодії так і викручувались біля нього. Микола був барабанщиком, але дуже спокійним.

Василь Григорович Гайдучик – скрипаль від Бога. Більше десяти років в колективі не грає, пошкодив пальці рук (відійшов у вічність).

Без музики, пісні і танцю колектив не уявляє свого життя. І не лише творча співпраця, а й щира людська дружба єднає цих митців нашого краю, корінних Велимченців. Вони вірні традиціям української пісні, своєму покликанню та любові до отчої землі. Мелодії пісенного поля вони засівають своїм талантом.« повернутися до списку новин